tr

Jeneratör Periyodik Kontrolü

Antalya da Jeneratör Periyodik Kontrolü ve Jeneratör Periyodik Kontrol Raporu hazırlanması hususunda iletişime geçebilirsiniz. Jeneratör periyodik kontrol zorunluluğu iş sağlığı ve güvenliği, iş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğidir.

Jeneratör Periyodik Kontrol Muayenesi Yönetmelik

6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” gereğince oluşturulan 25.04.2013 tarih & 28628 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” ve “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” kapsamında Jeneratör Periyodik Kontrolleri yapılmaktadır.

jeneratör ruhsatı nasıl çıkarılır jeneratör ruhsat projesi antalya

Jeneratör muayene raporu düzenlenmesi için Antalya da jeneratör kontrol raporu taleplerinizi iletişim kanallarımızdan iletebilirsiniz.

Jeneratör periyodik kontrolünü kim yapar?

Antalya Jeneratör Muayene Raporu işlemleri Elektrik Mühendislik firmaları tarafından yapılmaktadır.

Jeneratör muayenesi nasıl yapılır?

Unutulmamalıdır ki jeneratörün periyodik kontrolü ve raporlanması jeneratör bakımı değildir. İş güvenliği ve iş ekipmanları yönetmelik ve mevzuatlarına göre durum tespiti yapılmakta ve raporlanmaktadır.

Jeneratör bakımı ne kadar sürede yapılır?

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ve İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre “Jeneratör Periyodik kontrol aralığı ve kriterleri standartlarda aksi bir şekilde belirlenmemiş iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ve muayeneleri, varsa imalatçının öngördüğü aralık ve kriterlerde yapılır ibaresi yer almaktadır. Bu hususlar, imalatçı tarafından belirlenmemişse iş ekipmanının (Jeneratör ) periyodik
muayene & kontrol, bulunduğu işyerindeki ortam koşulları, kullanım sıklığı ile kullanım süresi gibi bazı faktörler göz önünde bulundurularak, yapılacak risk analizi ve değerlendirmesi sonuçlarına göre, belirlenecek aralıklarda yapılmalıdır. Belirlenen periyodik muayene aralığının ilgili Yönetmelikte olası durumlar dışında 1 (bir) yılı aşmaması gerekir.” hükmündedir

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Asım AKSU
Asım AKSU
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
error: AKSUTEP ELEKTRİK MÜHENDİSLİK KONTROL İNŞ. LTD. ŞTİ.