tr

Jeneratör Ruhsat Projesi

Jeneratör Ruhsat Projesi Nedir

Mevcut veya yeni kurulacak bir tesis için elektrik kesintisinde veya sürekli olarak enerji kaynağı olarak kullanılacak olan jeneratörün projelendirilmesi işlemidir.

antalya jenerarör projesi çizimi firmaları jeneratör tedaş kabulü

Jeneratörler projeleri gerekli güç hesapları gerilim düşümü hesapları havalandırma, topraklama, transfer sistemi çizimleri, dağıtım şemasının oluşturulması gibi gerekli mühendislik hesaplamaları içerir. Doğru boyutlandırılmamış bir jeneratör tesisatı projesi maddi kayıplara sebep olmaktadır.

Jeneratör Ruhsatı Nasıl Çıkartılır

Jeneratör Ruhsat Projesi ilgili elektrik dağıtım firmasından ruhsat almak için çizilir. Mevcut jeneratörünüz veya yeni kuracağınız jeneratör tesisatı için ruhsat çıkarılması gereklidir.

jeneratör ruhsatı nasıl çıkarılır jeneratör ruhsat projesi antalya

Jeneratör ruhsatı alabilmek için mevcut yönetmelik ve şartnameler de belirtilen kurallara uygun proje ve tesisat işi yapılması gereklidir. Ruhsat almamış işletmeler ruhsatlı jeneratör tesisatı için elektrik tesisatlarında revizyon yapma gereği duyabilir.

Jeneratör Projelerini Kimler Çizebilir

Jeneratör ruhsat projesi çizimi bu konuya hakim gerekli yönetmelik ve mühendislik hesaplarını bilen herkes tarafından çizilebilir. Lakin dağıtım şirketine başvurmak ve muhatap alınmak gerekli imzaların atılması gereği bir elektrik mühendisi tarafından hazırlanmalıdır.

Jeneratör Ruhsatı İçin Gerekli Tesisat Koşulları

  1. Jeneratör tesisinde ana şebekenin geri beslenmesini önleyecek tüm tedbirler alınmış olmalıdır. Özel trafolu aboneler, trafo ana şalteri ile jeneratör enversör sistemi arasına, alçak gerilimden beslenen aboneler şebeke girişi ile yük ve jeneratör arasına, mutlaka enversör sistemi, otomatik transfer şalteri koymalıdır. Sistem, şalterin biri açıldığında diğeri kapanacak şekilde dizayn edilecektir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Asım AKSU
Asım AKSU
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
error: AKSUTEP ELEKTRİK MÜHENDİSLİK KONTROL İNŞ. LTD. ŞTİ.