tr

Termal Kamera ile Elektrik Tesisat Kontrolü

Antalya Termal Kamera tesisat uygunluk raporu Antalya Termal Kamera testi Antalya Termal Kamera raporu Antalya Termal Kamera Ölçümü Antalya Termal Kamera Kontrolü Antalya Elektrik Termal Kamera Ölçümü Antalya Elektri̇k Tesi̇satı Sıcaklık Ölçümü Antalya Termal Kamera Antalya Termal Kamera Ölçümü ve Periyodik Kontrolü Antalyada termoğrafik muayene yapan firmalar Antalya Termal Kamera ile elektrik tesisatı kontrolleri yapan firma Antalya Termal Kamera tesisatı muayenesi

Bu yazımızda Termoğrafik Muayene kapsamında Termal kamera ile elektrik tesisat kontrolü yapan firma olarak termal kamera ile pano kontrolü, termal kamera ile elektrik hatları ve trafo kontrolleri gerçekleştirmekteyiz. Termal kamera ile elektrik tesisat kontrolleri ile alakalı detaylı bilgi ve teklif isteği için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Termal Kamera ile Elektrik Tesisat Kontrolü Nedir

Bir elektrik tesisatında normal koşullarda elektrik akımı ısınmaya neden olur. Isı enerjisi olarak ortaya çıkan bu ısı kayıpları tesisatı oluşturan ekipmanların doğal sonucudur.

Antalya Termal Kamera tesisat uygunluk raporu Antalya Termal Kamera testi Antalya Termal Kamera raporu

Ancak tesisat eğer doğru projelendirilmemiş veya kurulmamışsa bu ısınma güvenli limitlerin üzerine çıkacaktır. Termal kamera ısı ölçümü yaptığı için üzerinde tehlikeli sıcaklık değerine ulaşmış techizat kolayca bulunabilmektedir. Burada tehlikeli ısı değerleri uzman kişilerce analiz edilmelidir.

Termal kamera elektrik tesisatında kestirimci bakım sağlamaktadır. Yangın , patlama ve arıza tehlikelerine karşı uygun bir kestirimci bakım faliyetidir.

Termal Kamera İle Hangi Tesisatların Kontrolü Yapılmaktadır

Tüm elektrikli ekipman , tesisat hepsinde termal muayene faliyetleri düzenlenebilir. Öne çıkan görüntüleme faliyetleri ise;

Antalya Termal Kamera tesisat uygunluk raporu Antalya Termal Kamera testi Antalya Termal Kamera raporu Antalya Termal Kamera Ölçümü Antalya Termal Kamera Kontrolü Antalya Elektrik Termal Kamera Ölçümü Antalya Elektri̇k Tesi̇satı Sıcaklık Ölçümü Antalya Termal Kamera Antalya Termal Kamera Ölçümü ve Periyodik Kontrolü Antalyada periyodik kontrol yapan firmalar Antalya Termal Kamera ile elektrik tesisatı kontrolleri yapan firma Antalya Termal Kamera tesisatı muayenesi
  1. Elektrik Motorları
  2. Trafolar
  3. Elektrik Panoları
  4. Şalt Sahaları
  5. Enerji İletim Hatları
  6. Kablolar
  7. Pano Şalt Malzemeleri

Termal Kamera ile Elektrik Arıza Tespiti

Elektrik akımı taşıyan iletken ısınır. Üzerinden akım geçiren iletkenler ısınır. Önemli olan üreticinin izin verdiği nominal sıcaklık değerini aşmamasıdır. Isınmanın hangi boyutlarda tehlikeli olabileceği yetkin kişilerce belirlenir ve müdahale edilir. Aslında termal kamera ile arıza tespiti değilde arızadan önce ki son viraj da denilebilir.

Termal Kamera ile Elektrik Tesisat Kontrolü Nasıl Yapılır

Belirtmek isteriz ki termal kamera ölçümleri esnasında sistemlere herhangi bir müdahale söz konusu olmamakta ve ölçümün tamamı sistemin normal çalışmasına devam ederken yapılmaktadır.

Antalya Termal Kamera tesisat uygunluk raporu Antalya Termal Kamera testi Antalya Termal Kamera raporu Antalya Termal Kamera Ölçümü Antalya Termal Kamera Kontrolü Antalya Elektrik Termal Kamera Ölçümü Antalya Elektri̇k Tesi̇satı Sıcaklık Ölçümü Antalya Termal Kamera Antalya Termal Kamera Ölçümü ve Periyodik Kontrolü Antalyada periyodik kontrol yapan firmalar Antalya Termal Kamera ile elektrik tesisatı kontrolleri yapan firma Antalya Termal Kamera tesisatı muayenesi

İşyerinizde normal çalışma şartlarınızda tüm tesisatınızı termal olarak gözlemleyerek termoğrafik muayene işlemlerini yapıyoruz. Termoğrafik muayene için Termal Kamera kullanılır. Normal bir fotoğraf çekmekten farkı yoktur sadece nokta bazında detaylı analiz yapılır. Ve anlık olarak nokta nokta notlar alınır. Termal kamera ölçüm raporuna işlenir.

Elektrik Tesisatı ve Ekipmanları Periyodik Kontrolü başlığı altında talep edeceğiniz bu hizmet tesisatınızın röntgeni gibidir. Bundan dolayı Termal Kamera İle Kontrol son derece etkin bir Kestirimci/Koruyucu Bakım sağlamaktadır.

Termal Kamera ile Elektrik Pano Kontrolü

Neden termal kamera ile elektrik pano kontrolü yapılır diye sorsak cevabı yine kendi içerisindedir. Çünki panolar içlerinde fazlaca şalt ekipmanı, kablolar, bağlantı parçaları bulundurur. Belki de en önemli termal görüntüleme termal kamera ile elektrik pano kontrolü dür.

ntalya Termal Kamera raporu Antalya Termal Kamera Ölçümü Antalya Termal Kamera Kontrolü Antalya Elektrik Termal Kamera Ölçümü Antalya Elektri̇k Tesi̇satı Sıcaklık Ölçümü Antalya Termal Kamera Antalya Termal Kamera Ölçümü ve Periyodik Kontrolü Antalyada periyodik kontrol yapan firmalar Antalya Termal Kamera ile elektrik tesisatı kontrolleri yapan firma Antalya Termal Kamera tesisatı muayenesi

Elektrik panoları sigortalar, şalterler, kablolar, kompanzasyon kondansatörleri, reaktörler, röleler, klemensler, ek noktaları, elektronik kartlar, sürücüler gibi fazlaca ekipman vardır. Bunların herbirinde özellikle çok noktada ek vardır. Elektrik ek noktasını sevmez bu ek noktaları gerilim düşümlerine neden olduğu gibi gevşeklikler ısınmaya da neden olur.

Burada bulunan ekipmanlar için tehlikeli sıcaklık değeri olarak kabul edilmiş tek bir değer yoktur. Bu uzman kişilerce değerlendirilir ve gerekli raporlamalar termal kamera raporuna detaylıca eklenir.

Ziyaretçi Yorumları (1)

Whatsapp
Asım AKSU
Asım AKSU
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
error: AKSUTEP ELEKTRİK MÜHENDİSLİK KONTROL İNŞ. LTD. ŞTİ.