tr

Elektrik Güç Artırımı Projesi

Antalya’da Güç Artışı ve Güç Artırımı Projeleri; Mevcut elektrik tesisatınızın kapasitesi, artan elektrik gücü ihtiyacınızı karşılayamayabilir. Bu durumda, güç artışı ve güç artırımı projeleri devreye giriyor. Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) yönetmeliğine uygun bir proje için yetkili bir elektrik mühendisliği firması tarafından keşif ve proje çizimi yapılmalıdır. Proje onaylandıktan sonra tesisat güncellemeleri ve tadilatlar tamamlanır ve abonelik işlemleri güncellenerek güç artışı işlemi tamamlanır.

Elektrik Güç Artışı Nedir?

Elektrik güç artışı, mevcut elektrik tesisatınızın kapasitesinin, artan elektrik ihtiyacınızı karşılayamaması durumunda, tesisatınızın gücünü yükseltme işlemidir.

Elektrik Faturasında Güç Aşım Bedeli

Mesken olarak dağıtım sistemine bağlı olan kullanıcılar dışındaki bir kullanıcının anlaşma gücünü iki ay üst üste yüzde yirmiden fazla ihlal ettiğinin dağıtım şirketi tarafından tespit edilmesi ve gerekli görülmesi halinde, kullanıcıya güç ihlalinin tekrarlanmaması veya elektrik güç artırma talebinde bulunulması gerektiği bildirilir.

Elektrik güç artırımı nasıl yapılır? güç artırımı yapılmazsa ne olur?, işyeri elektrik kW artırımı, güç artırımı projesi fiyatları, güç artırımı dilekçesi örneği, Elektrik güçlendirmek için ne yapmalı? Elektrik güç artırımı için gerekli evraklar, Elektrik sözleşme gücü artırımı, elektrik kapasite artırımı gibi konularda bilgi almak için bize ulaşınız.

Elektrik Sözleşme Gücü Nedir?

Elektrik sözleşme gücü, bir abonenin elektrik enerjisi tüketimine dayalı olarak belirlenen en yüksek güç limitidir. Bu limit aşıldığında, elektrik tedarik şirketi ile anlaşma gerektiren bir durum ortaya çıkar.

Antalya gibi hızla büyüyen bölgelerde, işletmelerin ve konut sahiplerinin artan elektrik tüketimi nedeniyle sözleşme gücünü aşma riski yüksektir. Bu sebeple Akdeniz EDAŞ CK Elektrik abonelerine elektrik güç artırımı konusunda yazı gönderebilir.

Elektrik Sözleşme Gücü Nasıl Artırılır

Mesken (konut) abonesiyseniz, güç arttırımı talep ettiğinizi elektrik perakende satış şirketine bildirmeniz yeterlidir. Mesken abonesi dışındakiler için, %20’yi geçen güç artışı durumunda elektrik mühendisi tarafından hazırlanan tadilat projeleriyle satış şirketine başvuruda bulunmalıdır.

Elektrik Güç Artırımı Projesi ve Önemi

Elektrik güç artırımı projesi, mevcut elektrik altyapısının kapasitesinin artırılmasını hedefleyen bir girişimdir. Bu tür projeler, enerji ihtiyacının artması durumunda enerji tedarikini sürdürebilmek için gereklidir. Antalya gibi hızla gelişen bölgelerde, işletmeler ve ev sahipleri için elektrik güç artırımı projeleri kaçınılmaz hale gelmektedir.

Elektrik güç artırımı yapmadan önce, uzman bir elektrik mühendisi veya danışman tarafından bir değerlendirme yapılması önemlidir. Mevcut altyapının kapasitesi ve artan talep göz önünde bulundurularak bir plan hazırlanmalıdır.

Güç Artırımı Yapılmazsa Ne Olur

Dağıtım şirketi tarafından tarafınıza yapılmış bildiriminden itibaren; 30 gün içerisinde güç artırımı talebinde bulunmayan veya talepte bulunduğu halde talebi kabul edilmeyenlerden takip eden 6 aylık süre içerisinde anlaşma gücünü tekrar yüzde yirmiden fazla ihlal eden tüketicilere usulsüz elektrik enerjisi tüketimine ilişkin ilgili mevzuat hükümleri, üreticilere ise bağlantı anlaşmasında düzenlenmiş bulunan yaptırımlar uygulanır. Elektrik güç artırımı nasıl yapılır? güç artırımı yapılmazsa ne olur?, işyeri elektrik kW artırımı, güç artırımı projesi fiyatları, güç artırımı dilekçesi örneği, Elektrik güçlendirmek için ne yapmalı? Elektrik güç artırımı için gerekli evraklar, Elektrik sözleşme gücü artırımı, elektrik kapasite artırımı gibi konularda bilgi almak için bize ulaşınız.

Güç Artırımı Projesi Fiyatları

Güç artırımı başvurusu ve güç artırımı projesi fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Güç Artırımı Projeleri Neden Gereklidir?

 1. Yeni cihazlar eklenmesi: Yeni bir klima, buzdolabı veya makine gibi cihazlar eklediğinizde, tesisatınızın gücü yeterli olmayabilir.
 2. Mevcut cihazların daha güçlü modellerle değiştirilmesi: Eski cihazlarınızı daha güçlü modellerle değiştirdiğinizde, elektrik ihtiyacınız da artacaktır.
 3. Üretim veya işletmenin büyümesi: Üretim veya işletmenizin büyümesi, daha fazla elektrik kullanımı anlamına gelir.
 4. Elektrik tesisatının eski ve yetersiz olması: Eski ve yetersiz elektrik tesisatları, yangın gibi risklere yol açabilir.

Antalya’da elektrik tesisatınızın gücünü artırmak için Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) yetkili bir elektrik mühendisliği firması tarafından hazırlanan güç artırımı projesi gereklidir.

Antalya Elektrik Güç Artırımı

Güç Artırımı Projesi Nasıl Hazırlanır?

 1. Keşif: Yetkili bir elektrik mühendisliği firması tarafından keşif yapılır ve mevcut tesisatın durumu ve kapasitesi değerlendirilir.
 2. Güç Kapasitesi: İhtiyaç duyulan yeni güç kapasitesi belirlenir.
 3. Proje Hazırlama: AEDAŞ yönetmeliğine uygun bir güç artırımı projesi hazırlanır.
 4. Onay: Proje, AEDAŞ’a onaya sunulur.
 5. Uygulama: Onaylanan proje doğrultusunda tesisat güncellemeleri ve tadilatlar yapılır.
 6. Abonelik İşlemleri: Gerekirse abonelik işlemleri güncellenir.

Sık Sorulan Sorular

Elektrik güç aşım bedeli ne demek?

İşletmelerde, yapılan ikili anlaşmalarda belirtilen müşterinin kullanacağını taahhüt ettiği maksimum gücün aşılması halinde, aşılan kısmın EPDK tarafından belirlenen ilgili birim fiyat ile çarpılmış halidir.

Güç aşımı ihbarı nedir?

Elektrik faturanızda yazan sözleşme gücünün yüzde 20’den fazla sistemden güç çekildiyse Elektrik Güç Aşımı yapılmıştır ve Akdeniz Edaş (CK Elektrik) size bunu e-mail, sms veya posta yoluyla bildirir.

Elektrik güç artırımı yapılmazsa ne olur?

Güç aşımından kaynaklı arızalar, yıllık arıza sayısının yaklaşık %20’sini oluşturur. Bu şekilde usulsüz enerji tüketimi yapılmasından dolayı can ve mal güvenliği riski yaratan yangın, patlama vb. olaylar yaşanabilir. Ve Akdeniz Edaş ( CK Elektrik ) elektriğinizi kesebilir.

Unutmayin: Güç artışı ve güç artırımı projeleri, elektrik alanında uzmanlık gerektiren işlemlerdir. Antalya’da bu konuda güvenilir bir proje ofisi arıyorsanız, bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Elektrik Güç Artışı İşlemlerini ve Evraklarını Kim Hazırlar?

Elektrik mühendisleri odasına bağlı CK Akdeniz Elektrik Fen adamları elektrik güç aşımı proje ve evraklarınızı hazırlayabilir.

Elektrik güç artırımı nasıl yapılır? güç artırımı yapılmazsa ne olur?, işyeri elektrik kW artırımı, güç artırımı projesi fiyatları, güç artırımı dilekçesi örneği, Elektrik güçlendirmek için ne yapmalı? Elektrik güç artırımı için gerekli evraklar, Elektrik sözleşme gücü artırımı, elektrik kapasite artırımı gibi konularda bilgi almak için bize ulaşınız.

Güç Aşım İhbarı Geldiyse İzlemeniz Gereken Adımlar;

Güç artırımı ihbar kağıdının bir görselini, son birkaç aya ait faturanızın görselini bize iletiniz.

Dikkat etmeniz gereken husus;

Demand : Sistemden çektiğiniz maksimum güç

Anl. Gücü : Anlaşma gücü, sözleşme gücü anlamındadır.

Ziyaretçi Yorumları (3)
 1. ibrahim dedi ki:

  Kepez de elektrik güç artışı bildirimi gelen bir işletme için güç artışı projesi ve fiyatları ne kadar çıkar.

 2. Salih dedi ki:

  Elektrik sözleşme gücü 8 kW dağıtım şirketi yazı ihbar göndermiş. Elektrik güç artışı talep edilmezse kesilir diye. Döşemealtı tarafında elektrik güç artışı fiyatları ne kadar

 3. aksutepc dedi ki:

  Elektrik güç artırımı nasıl yapılır? güç artırımı yapılmazsa ne olur?, işyeri elektrik kW artırımı, güç artırımı projesi fiyatları, güç artırımı dilekçesi örneği, Elektrik güçlendirmek için ne yapmalı? Elektrik güç artırımı için gerekli evraklar, Elektrik sözleşme gücü artırımı, elektrik kapasite artırımı gibi konularda bilgi almak için bize ulaşınız. Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı ilçelerinde hizmet vermekteyiz. Döşemealtı elektrik güç artırımı işlemleri ile beraber konyaaltında elektrik güç aşımı ve artırımı hizmetleri için de bize ulaşabilirsiniz. Kepez elektrik kapasite ve elektrik gücü yükseltme işlemleri

Whatsapp
Asım AKSU
Asım AKSU
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
error: AKSUTEP ELEKTRİK MÜHENDİSLİK KONTROL İNŞ. LTD. ŞTİ.