tr

Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü

Antalya Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü ve Muayene Uygunluk Belgesi ; Antalya ilinde faaliyet gösteren firmamız olarak, elektrik tesisatınızın güvenliği ve uygunluğu konusunda uzman çözümler sunuyoruz. Elektrik iç tesisatı muayene uygunluk belgesi, elektrik tesisat kontrolü ve uygunluk raporları konusunda ihtiyaçlarınıza özel hizmetler sunarak güvenli bir elektrik altyapısı oluşturmanıza yardımcı oluyoruz.

Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü Nedir

Elektrik ve elektrikli sistemler endüstrinin vazgeçilmezidir. Kullandığımız elektrik tesisatı doğru boyutlandırma ve bakım yapılmadığı taktirde yangınlara, iş kazalarına sebep olmaktadır.

Elektrik tesisatı periyodik kontrolü yaptırmanız işletmenizde can ve mal kaybına sebep olabilecek birçok eksikliği görmenizi ve önlem alabilmenizi sağlayacaktır. İşyeri elektrik tesisatı periyodik kontolleri sürdürülebilir hizmet, üretim ve iş güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır.

Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü: Güvenliğinizi Öncelikli Hale Getirin

Elektrik tesisatlarının düzenli olarak kontrol edilmesi, hem kullanıcıların güvenliğini sağlamak hem de olası arızaların önüne geçmek için kritik bir öneme sahiptir. Firmamız, Antalya ilinde elektrik tesisatı periyodik kontrolü hizmetleri sunarak, tesisatınızın güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Uzman ekiplerimiz, tesisatınızı en son standartlara uygun olarak değerlendirir ve gerektiğinde onarımları gerçekleştirir.

Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü Neleri Kapsar

 1. Elektrik hattınızın kesiti, türü, proje ve yönetmeliklere uygunluğu bağlantılarının kontrolü yapılmaktadır.
 2. EElektrik odası, kablo şaftı, sayaç ve dağıtım panolarının ve tüm şalt malzemelerinin kontrolü
 3. Elektrik motorlarının yol alma şekilleri izolasyon dereceleri kontrolü
 4. Asansör elektrik tesisatı komple kontrol edilmektedir.
 5. Aydınlatma tesisatı priz tesisatı periyodik kontrolü
 6. Kompanzasyon sistemi incelemesi ve ölçümlerinin yapılması

yapılır.

Antalya periyodik muayene, Antalya periyodik kontrol, ANTALYA ELEKTRİK İÇ TESİSAT RAPORU, ANTALYA ELEKTRİK İÇ TESİSAT ÖLÇÜMÜ, ANTALYA ELEKTRİK İÇ TESİSAT KONTROLÜ, ANTALYA ELEKTRİK İÇ TESİSAT MUAYENESİ, elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu

Elektrik tesisatlarının periyodik kontrolleri İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne göre zorunludur. Periyodik kontroller 1 yılı geçmemek üzere, işyeri şartlarına ve ilgili düzenlemelere göre belirlenecek sürelerde gerçekleştirilmelidir.

Ülkemizde işletmelerde yangınların çok büyük oranı elektrik kaynaklı çıkmaktadır. Ölümlü iş kazalarının bir kısmı da elektrik kaynaklıdır. Peki bunun önüne nasıl geçeceğiz?

 1. İşyerinizde Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrollerinizi yaptırmalısınız.
 2. Periyodik Kontrol Sonucu çıkan eksiklikleri gidermelisiniz.
 3. Çalışanlarınıza İSG eğitimleri vermeli ve İSG kurallarına uyumu artırmalısınız.
 4. İSG bir işyerinin en önemli politikası olmalıdır.

İşyerinizde elektrik kaynaklı oluşabilecek sorunlara örnek verelim;

 1. Yıldırım düşmesi sonucunda yangın, makine techizat arızası, yaralanma, ölüm.
 2. Kısa devre sonucunda kablolar veya kesicilerden başlayarak tüm işletmeye yayılan yangınlar.
 3. Çalışanların elektrik akımına kapılması yaralanması ve ölümü.

Örnekler daha da artırılabilir. Önemli olan sorunları tespit ederek önlem almaktır.

Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü

Elektrik İç Tesisatı Muayene Uygunluk Belgesi: Yasal Gerekliliği Karşılayın

Elektrik iç tesisatı muayene uygunluk belgesi, elektrik tesisatlarının belirli aralıklarla profesyonelce muayene edildiğini ve güvenli olduğunu belgeleyen bir belgedir. Firmamız, Antalya ilinde bu belgenin alınması için gereken tüm süreçleri yönetir. Uzmanlarımız, iç tesisatınızın gereken standartları karşıladığından emin olmanıza yardımcı olur ve uygunluk belgesini almanızı sağlar.

Elektrik Tesisatı Uygunluk Raporları: Şeffaf ve Detaylı Bilgilendirme

Elektrik tesisatının durumu ve uygunluğu hakkında şeffaf ve detaylı bilgilere ihtiyaç duyarsınız. Firmamız, Antalya ilinde elektrik tesisatı uygunluk raporları sunarak, tesisatınızın mevcut durumunu, yapılan kontrolleri ve gerekli önlemleri içeren ayrıntılı raporlar sunar. Bu sayede, tesisatınız hakkında eksiksiz bir görünüm elde eder ve gereken aksiyonları alabilirsiniz.

Antalya’da Güvenli Elektrik Tesisatı için Bizimle İletişime Geçin!

Firmamız, Antalya ilinde elektrik tesisatı periyodik kontrolü, iç tesisat muayene uygunluk belgesi ve uygunluk raporları konusunda uzman hizmetler sunar. Elektrik tesisatınızın güvenliği ve uygunluğu konusunda size özel çözümler sunarak, güvenli bir çalışma ortamı sağlamanıza yardımcı oluyoruz. Enerjinizi güvence altına almak ve yasal gereklilikleri karşılamak için bize ulaşın.

Denizli Çivril Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Muğla Köyceğiz Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Muğla Seydikemer Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Muğla FehiyeElektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Muğla Marmaris Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Muğla Ortaca Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Muğla Dalaman Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Muğla Menteşe Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Burdur Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Burdur Bucak Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Burdur AğlasunElektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Burdur Çeltikçi Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Burdur Yeşilova Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Burdur Tefenni Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu ,Burdur Çavdır Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Burdur Gölhisar Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, Muğla Datça Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, TavasElektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, AcıpayamElektrik tesisatı periyodik kontrol raporu, DenizliElektrik tesisatı periyodik kontrol raporu,

Ziyaretçi Yorumları (3)
 1. Hakan dedi ki:

  Elektrik tesisati periyodik kontrol raporu veriyor musunuz?

  1. aksutepc dedi ki:

   Antalya ve ilçelerinde işyeri topraklama ölçümü, elektrik iç tesisat kontrolü raporu gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır. Web sitemizden hizmetlerimizi detaylı inceleyebilirsiniz.

 2. aksutepc dedi ki:

  Kemal bey döşemealtı topraklama ölçümü ve raporlandırma hizmetimiz bulunmaktadır. İç tesisat raporu TSE, Çalışma Bakanlığı Müfettişi, İSG Uzmanı gibi kişilerce istenebilir. Elektrik tesisatı periyodik kontrolü bir bütündür yalnızca topraklama raporu bunun bir parçasıdır.

Whatsapp
Asım AKSU
Asım AKSU
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
error: AKSUTEP ELEKTRİK MÜHENDİSLİK KONTROL İNŞ. LTD. ŞTİ.