tr

Topraklama Ölçümü ve Raporu

Antalya Topraklama Ölçümü ve Raporu faliyeti içerisinde verdiğimiz hizmetleri, TSE Topraklama Raporu, Topraklama Ölçümü ve Topraklama Raporu düzenlenmesinin önemine değindik. Antalya topraklama ölçümü yapan firmalar içerisinde yönetmeliklere uygun topraklama ölçümü yaptırmak ve topraklama raporu hazırlamamız hususunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Topraklama Raporu Nereden Alınır?

Can ve mal güvenliğini tehlikelerden muhafaza etmek için topraklama işlemini tamamladıktan sonra bunu raporla kayıt altına almanız gerekir. Elektrik Mühendisleri Odası’na (EMO) kayıtlı Ekipnet numarası olan, Topraklama Ölçümü Yetki Belgesine sahip herhangi bir elektrik mühendisinden yardım alabilirsiniz. Topraklama tesisatları yılda 1 kez kontrol ve raporlama işleminden geçmek zorundadır. Makine gövde topraklama ölçümü, pano topraklama ölçümü, prizden topraklama ölçümü gibi tüm testlerin yapılarak topraklama ölçüm raporuna işlenmelidir. Makine gövde topraklama raporu ve elektrik topraklama tesisatı periyodik kontrol raporu.

Topraklama Ölçümü Yaptırmak Zorunlu Mudur

Elektrik tesislerinde can ve mal güvenliği açısından topraklama sistemlerinin yapılması ve işlerliğinin periyodik olarak kontrolü “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği” gereği zorunlu tutulmuştur. Aynı yönetmeliğin Ek-P bölümünde işyerlerinin topraklama tesisatının periyodik olarak kontrol edilmesi gerektiği belirtilmektedir.

“İşyeri, Bina ve Eklentilerinde alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik Ek-1 Madde 6 da işverenlerin “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği’ne göre gerekli tedbirleri alması zorunluluğu vardır.

“İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” Madde 2.3 gereğince aksi belirtilmediği sürece işyerlerinin tesisatların periyodik kontrollerinin yılda bir yapılacağı bildirilmiştir.

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği gereğince de topraklama tesisatı kontrolü yaptırmak zorunludur.

Topraklama Ölçümünde Yapılan Kontroller

Topraklama ölçümü sırasında topraklama tesisatlarına ilişkin birtakım kontroller yapılır. Bu kontroller

Gözle muayene, Koruma iletkenlerinin, ana ve tamamlayıcı potansiyel dengeleme iletkenleri bağlantılarının sürekliliğinin ölçülmesi ve denetlenmesi Elektrik tesisinin yalıtım direncinin ölçülmesi ve denetlenmesi Toprak özdirencinin ölçülmesi Beslemenin otomatik kesilip kesilmediğinin denetlenmesi Çevrim empedansının kontrolu Hata akımı koruma düzeninin kontrolü. Bu kapsamda işyeri elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu

Antalya Topraklama Ölçümü, Topraklama Ölçüm Raporu, Antalya Topraklama Ölçüm Raporu, TSE Topraklama Raporu, Topraklama Ölçüm Firmaları, Antalya Topraklama Denetim Rapor Başvurusu, Antalya Tse

Topraklama Ölçümü Kaç Yılda Bir Yapılır

Yukarıdaki belirttiğimiz nedenler topraklama sisteminin sağlığı ve değerleri düzenli olarak takip edilmelidir. “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği Ek-P`de çeşitli topraklama tesislerinde işletme dönemi içindeki muayene, ölçme ve denetlemelere ilişkin önerilen periyotları verilmiştir.

 1. Elektrik üretim, iletim, dağıtım tesisleri, 2 yıl
 2. Enerji Nakil ve dağıtım hatları 5 yıl
 3. Sanayi tesisleri ve iş merkezleri direnç değerleri 1 yıl
 4. Topraklama tesisleri ile ilgili diğer kontroller 2 yıl
 5. Sabit işletme elemanları 1 yıl
 6. Yeri değişebilen işletme elemanları 6 ay
 7. Parlayıcı, patlayıcı, tehlikeli zararlı maddelerle çalışabilen işyerleri ve ıslak ortamlarda çalışılan işyerleri için kontrol periyotları 1 yılı aşamaz.

Antalya topraklama raporu

Topraklama Ölçüm Noktaları

 1. ADP’ler, Kompanzasyon Panoları, Jeneratörler, Jeneratör transfer panoları, UPS’ler ve panoları, Kat dağıtım Panoları
 2. Kazan dairesi , makine, pompa ve panolar
 3. Varsa turnikeler Son Kullanıcı Noktaları, Elektrikle çalışan makineler
 4. Yemekhane, bulaşık makine, buzdolabı, benvari
 5. Kat ofislerinden bazılarından örnekleme amaçlı prizler
 6. Asansör makine dairesinde, asansör gövdesi, besleme ve kumanda panoları
 7. Varsa klima ve havalandırma santralleri Torna ve freze tezgahları, Matkaplar, Testereler
 8. Vinçler, CNC Makineleri Tanker boşaltma barası ,Kullanılan sabit makinalar
 9. Pompa gövdeleri , Statik yük alıcı levhalar

antalya topraklama raporu, topraklama ölçümü yapan firmalar

TSE Topraklama Ölçümü Başvuru

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi (HYB) alımınızda gerekli olan TSE Topraklama Raporu ve TSE Topraklama Ölçümü başvurularınızda uygun fiyat garantisi ile TSE , Çalışma Bakanlığı ve EMO onaylı rapor düzenliyoruz. Topraklama tesisatı periyodik kontrolü.

Antalya Topraklama Ölçümü, Kepez Topraklama Ölçümü, Muratpaşa Topraklama Ölçümü, Döşemealtı Topraklama Ölçümü, Konyaaltı Topraklama Ölçümü, Aksu Topraklama Ölçümü, Kemer Topraklama Ölçümü, Serik Topraklama Ölçümü, Antalya Topraklama Tesisatı, Topraklama Raporu Antalya, Antalya Topraklama Ölçümü, Topraklama Ölçüm Raporu, Antalya Topraklama Ölçüm Raporu, TSE Topraklama Raporu, Topraklama Ölçüm Firmaları, Antalya Topraklama Denetim Rapor Başvurusu, Antalya Tse

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar

Topraklama ölçümü yapan firmalar EMO üyesi Elektrik, Elektrik-Elektronik ve Elektronik Mühendisleri EMO üyesi Serbest Müşavir Mühendis(SMM) Belgesi sahibi gerçek kişiler dir. Bu raporların geçerli olabilmesi için gerekli yetki belgeleri aşağıda ki gibidir.

 1. Elektrik SMM Belgesi
 2. Topraklama Yetkilendirme Belgesi
 3. Elektrik İç Tesisleri Denetimi ve Raporlama Yetkilendirme Belgesi
 4. Ölçüm yapılan cihazların kalibrasyon belgesi
 5. Ekipnet Sistemine Kayıtlı olmak

AKSUTEP – Teknik Elektrik Proje olarak Trafo Topraklama Ölçümü, Makina Gövde Ölçümü, Paratoner Ölçümü hizmetleri yanı sıra topraklama raporu paratoner raporu gibi raporlama hizmetleri vermekteyiz. Topraklama Ölçümü Raporu talebiniz ile alakalı bilgi ve teklif almak için bize ulaşınız.

antalya topraklama raporu, topraklama ölçümü yapan firmalar

Antalya Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar

Antalya topraklama ölçümü yapan firmalar SMM Mühendislik Müşavirlik Firmalarıdır. Topraklama ölçüm ve raporlamalarını Elektrik Mühendisleri yapabilir.

TSE Topraklama Ölçümleri , Çalışma Bakanlığı Denetimleri , İSG , Kurum Kabullerinde ölçüm ve raporlama hizmeti vermekteyiz.

Hazırladığımız Topraklama Ölçümü Raporu TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi , Çalışma Bakanlığı Müfettişleri , İş Sağlığı Güvenliği Gereklilikleri için geçerlidir. Elektrik Mühendisleri Odası ve Bakanlık tarafından yetkili firmamız her zaman en uygun fiyat garantisi ile hizmet vermektedir.

Alanya, Manavgat, Serik, Aksu, Muratpaşa, Kepez, Döşemealtı, Korkuteli, Kemer, Kumluca, Finike gibi Antalya‘nın tüm ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Topraklama Periyodik Kontrol Formu Örneği

YG TOPRAKLAMA GEÇİŞ DİRENCİ ÖLÇÜM RAPORU

AG TOPRAKLAMA GEÇİŞ DİRENCİ / ÇEVRİM EMPEDANSI ÖLÇÜM RAPORU

TOPRAK ÖZGÜL DİRENCİ ÖLÇÜM RAPORU

Antalya Topraklama Ölçümü, Topraklama Ölçüm Raporu, Antalya Topraklama Ölçüm Raporu, TSE Topraklama Raporu, Topraklama Ölçüm Firmaları, Antalya Topraklama Denetim Rapor Başvurusu, Antalya Tse

Antalya topraklama tesisatı, antalya topraklama ölçümü, antalya topraklama raporu, antalya topraklama testi, antalya topraklama, tse hyb başvurusu, topraklama ölçüm fiyatları, periyodik topraklama raporu, antalya topraklama ölçümü yapan firmalar, tse hyb, topraklama direnci ölçümü, Antalya Topraklama Ölçümü, Topraklama Ölçüm Raporu, Antalya Topraklama Ölçüm Raporu, TSE Topraklama Raporu, Topraklama Ölçüm Firmaları, Antalya Topraklama Denetim Rapor Başvurusu, Antalya Tse,

Topraklama Ölçümü Nasıl Yapılır

Kısa bir video ile topraklama ölçümü yaptığımız bir işten kesit göstermek istedik.

Antalya Topraklama Ölçümü, Kepez Topraklama Ölçümü, Muratpaşa Topraklama Ölçümü, Döşemealtı Topraklama Ölçümü, Konyaaltı Topraklama Ölçümü, Aksu Topraklama Ölçümü, Kemer Topraklama Ölçümü, Serik Topraklama Ölçümü, Antalya Topraklama Tesisatı, Topraklama Raporu Antalya, Antalya Topraklama Ölçümü, Topraklama Ölçüm Raporu, Antalya Topraklama Ölçüm Raporu, TSE Topraklama Raporu, Topraklama Ölçüm Firmaları, Antalya Topraklama Denetim Rapor Başvurusu, Antalya Tse

Ziyaretçi Yorumları (7)
 1. Kemal dedi ki:

  Kepez de topraklama ölçümü yapıyor musunuz. İşyeri elektrik topraklama raporu lazım. Fiyatınıda yazar mısınız.

 2. aksutepc dedi ki:

  Kemal Bey merhaba, kepez topraklama ölçümü yapıyoruz. topraklama ölçüm raporu fiyat talebiniz için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 3. Topraklama ölçüm teklifi dedi ki:

  Çalışma bakanligindan is mufettisleri isyerimizi denetime geldi. Raporlarinda

  İşyeri elektrik topraklama kontrol raporu
  Makine gövde topraklama raporu
  Elektrik tesisatı periyodik kontrol raporu

  İbraz edilmemistir yazdi. Bunlara teklif alabilir miyim. İşyerimiz aksu da.

  1. aksutepc dedi ki:

   Merhaba iletişim numaramızdan iletişime geçerek işyerinizde elektrik tesisatı periyodik kontrolleri için teklif alabilirsiniz.

 4. Yetkili Servis dedi ki:

  TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi icin topraklama raporu veriyor musunuz. Süreç nasil isliyor. Lara da bir elektronik servisiyiz. Ekipnet numarasi olan ve emo topraklama olcum yetkisi olan bir muhendis olmasi gerekliymis

  1. aksutepc dedi ki:

   İşletmenizde topraklama ölçüm ve kontrollerine istinaden rapor düzenleyebiliriz. Topraklama ölçümü ile alakalı tüm yetki belgelerine sahibiz. İletişim numaramızdan ulaşırsanız daha detaylı bilgi aktarabiliriz.

Whatsapp
Asım AKSU
Asım AKSU
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.