tr

Termal Kamera Elektrik Pano Kontrolü

Termal Kamera Elektrik Panosu Ölçümü veya Pano Kontrolü gözle görünmeyen ısınma, yalıtım, bağlantı problemlerini görmeye ve kestirimci bakım yapmaya yaramaktadır. Antalya termal kamera elektrik panosu ölçüm hizmetlerimiz için iletişime geçebilirsiniz.

Termal Kamera Elektrik Pano Kontrolü

Termal kamera ile elektrik pano kontrolü yapan firma olarak , termal kamera ile elektrik hatları ve trafo kontrolleri gerçekleştirmekteyiz. Termal kamera ile elektrik tesisat kontrolleri hizmet alımınız için iletişime geçebilirsiniz.

termal kamera pano ölçümü; antalya; termoğrafik muayene; antalya termal kamera ölçümü; termal kamera pano kontrolü; termal kamera raporu; antalya; döşemealtı; kepez; muratpaşa; serik

Bir elektrik tesisatında normal koşullarda elektrik akımı ısınmaya neden olur. Isı enerjisi olarak ortaya çıkan bu ısı kayıpları tesisatı oluşturan ekipmanların doğal sonucudur. Ancak tesisat eğer doğru projelendirilmemiş veya kurulmamışsa bu ısınma güvenli limitlerin üzerine çıkacaktır. Termal kamera ısı ölçümü yaptığı için üzerinde tehlikeli sıcaklık değerine ulaşmış techizat kolayca bulunabilmektedir.

Termal Kamera ile Elektrik Arıza Tespiti

Elektrik akımı taşıyan iletken ısınır. Üzerinden akım geçiren iletkenler ısınır. Önemli olan üreticinin izin verdiği nominal sıcaklık değerini aşmamasıdır. Isınmanın hangi boyutlarda tehlikeli olabileceği yetkin kişilerce belirlenir ve müdahale edilir. Aslında termal kamera ile arıza tespiti değilde arızadan önce ki son viraj da denilebilir.

Termal Kamera ile Elektrik Pano Kontrolü

Panolar içlerinde fazlaca şalt ekipmanı, kablolar, bağlantı parçaları bulundurur. En önemli görüntülemedir.

Elektrik Pano Kontrolü Nasıl Yapılır

Belirtmek isteriz ki termal kamera ölçümleri esnasında sistemlere herhangi bir müdahale söz konusu olmamakta ve ölçümün tamamı sistemin normal çalışmasına devam ederken yapılmaktadır. Elektrik Tesisatı ve Ekipmanları Periyodik Kontrolü başlığı altında talep edeceğiniz bu hizmet tesisatınızın röntgeni gibidir. Bundan dolayı Termal Kamera İle Kontrol son derece etkin bir Kestirimci/Koruyucu Bakım sağlamaktadır.

Termal Kamera İle Neleri Kontrol Ediyoruz?

Elektrik Panolarında , Sigortalar, Kontaktörler, Kablo Bağlantıları, Termik Manyetik Şalterler, Kondansatörler, Reaktörler, Harmonik Filtreler kontrol edilmektedir. Aynı şekilde Trafolar, Motor ve Pompalarda da kontrol faliyetleri yapılmaktadır.

Termal Ölçüm Raporlarını Nasıl Hazırlıyoruz

Termal ölçüm sonuçlarını detaylıca inceleyerek raporluyoruz. Her görüntü incelikle elden geçirilir ve görüntünün ait olduğu yer ve pano adı işlenir. Tesisatta sıkıntı olan noktalarda raporlama aşamasını beklemeden müdahale edilir.

Termal Kamera Ölçümü

Endüstriyel tesislerde termal kamera ölçümü, elektriksel sorunların tespitinde kullanılır. Elektrik akımının geçişi sırasında materyalde oluşan ısınma termal kamera ölçümü ile gözlenerek problem tespiti kolaylıkla yapılabilir. Aşırı yük altındaki güç transformatörleri, kablolar, kontak noktaları, kapasitörler, motorlar, kompanzasyon panoları, kondansatörler, kablo montaj noktaları vb sistemler termal kamera ölçme ve değerlendirme yöntemleri ile gözlenerek ısınan noktalardaki problemler çözüme kavuşturulur. İlgili elektrik tesisat ve bileşenlerine yönelik gerçekleştirilen termografik görüntülemelerin raporları çok iyi analiz edilmiş olmalıdır. Elektrik tesisatlarının genel termal kamera ölçme, görüntüleme, yorum ve değerlendirme çalışmaları kapsamında ilgili yönetmeliklerdeki gerek ve yeter koşullara sahip konusunda uzman Elektrik Mühendisleri tarafından yapılması büyük önem
taşır.

Termal Kamera Raporu

Termal kamera cihazı ile yapılan elektrik tesisatı termal kamera testleri, elektrik pano ve tesisatlarının termal verimlilik analizi,
elektriksel termal kontrol, elektriksel ekipmanların termal ölçümleri
ve termal kamera görüntüleme raporu firmamızda, elektriksel risk analizi ile hazırlanabilmektedir. İlgili termal kamera rapor formatımızda, elektriksel iş güvenliği kapsamında iş güvenliği uzmanlarımız tarafından tehlike sınıfı ve elektriksel risk gruplarının önemi ve önleyici aksiyonları ile kestirimci bakım, proses bilgisi, termal konfor bilgilerine de yer verilerek hazırlanmaktadır. Elektrik tesisatı uygunluk raporu ile tüm termografik ölçme ve termal görüntü yorumlama raporlamaları, ısıl yüzey analizi ya da aşırı akım taşıma kapasitesi tespitleri de baz alınarak hazırlanmaktadır. Bu konuda enerji besleme ve/veya enerji dağıtım kablolarının akım taşıma kapasitesi hesaplamaları dikkate alınmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Asım AKSU
Asım AKSU
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
error: AKSUTEP ELEKTRİK MÜHENDİSLİK KONTROL İNŞ. LTD. ŞTİ.