tr

Termal Kamera Elektrik Pano Kontrolü

Termal Kamera Elektrik Pano Kontrolü

Termal kamera ile elektrik pano kontrolü yapan firma olarak , termal kamera ile elektrik hatları ve trafo kontrolleri gerçekleştirmekteyiz. Termal kamera ile elektrik tesisat kontrolleri hizmet alımınız için iletişime geçebilirsiniz.

Bir elektrik tesisatında normal koşullarda elektrik akımı ısınmaya neden olur. Isı enerjisi olarak ortaya çıkan bu ısı kayıpları tesisatı oluşturan ekipmanların doğal sonucudur. Ancak tesisat eğer doğru projelendirilmemiş veya kurulmamışsa bu ısınma güvenli limitlerin üzerine çıkacaktır. Termal kamera ısı ölçümü yaptığı için üzerinde tehlikeli sıcaklık değerine ulaşmış techizat kolayca bulunabilmektedir.

Termal Kamera ile Elektrik Arıza Tespiti

Elektrik akımı taşıyan iletken ısınır. Üzerinden akım geçiren iletkenler ısınır. Önemli olan üreticinin izin verdiği nominal sıcaklık değerini aşmamasıdır. Isınmanın hangi boyutlarda tehlikeli olabileceği yetkin kişilerce belirlenir ve müdahale edilir. Aslında termal kamera ile arıza tespiti değilde arızadan önce ki son viraj da denilebilir.

Termal Kamera ile Elektrik Pano Kontrolü

Panolar içlerinde fazlaca şalt ekipmanı, kablolar, bağlantı parçaları bulundurur. En önemli görüntülemedir.

Elektrik Pano Kontrolü Nasıl Yapılır

Belirtmek isteriz ki termal kamera ölçümleri esnasında sistemlere herhangi bir müdahale söz konusu olmamakta ve ölçümün tamamı sistemin normal çalışmasına devam ederken yapılmaktadır. Elektrik Tesisatı ve Ekipmanları Periyodik Kontrolü başlığı altında talep edeceğiniz bu hizmet tesisatınızın röntgeni gibidir. Bundan dolayı Termal Kamera İle Kontrol son derece etkin bir Kestirimci/Koruyucu Bakım sağlamaktadır.

Termal Kamera İle Neleri Kontrol Ediyoruz?

Elektrik Panolarında , Sigortalar, Kontaktörler, Kablo Bağlantıları, Termik Manyetik Şalterler, Kondansatörler, Reaktörler, Harmonik Filtreler kontrol edilmektedir. Aynı şekilde Trafolar, Motor ve Pompalarda da kontrol faliyetleri yapılmaktadır.

Termal Ölçüm Raporlarını Nasıl Hazırlıyoruz

Termal ölçüm sonuçlarını detaylıca inceleyerek raporluyoruz. Her görüntü incelikle elden geçirilir ve görüntünün ait olduğu yer ve pano adı işlenir. Tesisatta sıkıntı olan noktalarda raporlama aşamasını beklemeden müdahale edilir.

İlginizi Çekebilir;

  1. Topraklama Ölçüm ve Raporlama
  2. Elektrik İç Tesisat Kontrolü ve Tesisat Uygunluk Raporu
  3. Paratoner Ölçüm ve Raporlama

Antalya ve çevresinde Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolleri ve Raporlama Hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Asım AKSU
Asım AKSU
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.